Serwis Ekspresów

Oferujemy Państwu serwis wszystkich automatycznych ekspresów do kawy zarówno domowych jak i profesjonalnych. Serwisujemy dowolne awarie w ekspresach jak również oferujemy usługi konserwacji i przeglądu stanu technicznego urządzeń.

 Dla firm oferujemy możliwość serwisu z dojazdem. Prowadzimy serwis na terenie Gdańska, Gdynia, Sopotu i okolic.

Specjalizujemy się w serwisie takich marek jak: Saeco, Nivonna, Jura, Melitta, DeLonghi, Siemens, Bosch, Philips, Aeg i inne

Nasza dewiza: Naprawić każdy ekspres!.

Gwarantujemy, że jedyne co należy zrobić, to skontaktować się z naszą firmą w celu zgłoszenia usterki. Można to zrobić na dwa sposoby  telefonicznie pod numerem: 790 829 133 lub drogą mailową na adres: serwis@kawawbiurze.pl.

Posiadamy niezbędną wiedzę oraz doświadczenie, aby usunąć większość usterek, jak również poprawić wady technologiczne danego urządzenia dbając przy tym o to, aby Państwa sprzęt posiadał prawie taki sam stan techniczny oraz lśniący wygląd jak za czasów jego najwyższej świetności. Wiemy jak ważna jest prawidłowa naprawa oraz konserwacja danego ekspresu, abyście mogli Państwo cieszyć się przez długi czas smakiem swojej ulubionej kawy. Na czas naprawy oferujemy ekspres zastępczy.

Na każdy serwisowany u nas ekspres udzielamy 3- miesięczną gwarancję serwisową!

Zadzwoń 790 829 133

lub napisz serwis@kawawbiurze.pl

NIEZALEŻNY SERWIS

Stosujemy zasadę, że jeśli można wymienić jedną część, a nie cały moduł, to robimy to na korzyść klienta. Każde urządzenie traktujemy indywidualnie staramy się znaleźć najtańsze i najlepsze rozwiązanie usterki.

PROFESJONALNE PORADY

Posiadamy ponad 10 lat doświadczenia w naprawie ekspresów. Nasi specjaliści odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, a jedyne trudne do osiągnięcia.

DOSTĘP DO CZĘŚCI

Najczęściej autoryzowane serwisy używają tylko części dostępnych u producenta, co oczywiście wpływa na koszt naprawy. My mamy także zamienniki – decyzję pozostawiamy klientowi.

Obsługa biur i sektora HoReCa:

Urządzenia kawowe w biurach serwisujemy kompleksowo. Oferujemy naprawę, konserwację oraz przeglądy okresowe wszystkich typów urządzeń, tj. ekspresy ciśnieniowe, przelewowe oraz automaty sprzedające (automaty vendingowe).
W ramach stałej współpracy oferujemy:
- Ekspresową wycenę
- Naprawę na miejscu
- W przypadku dłuższego serwisu ekspres zastępczy
- Przeglądy okresowe

Saeco Aulika Focus

Najczęściej zadawane pytania:

Jakie Marki naprawiamy?

Naprawiamy właściwie wszystkie marki ekspresów automatycznych z młynkiem dostępne na rynku, główne to: Saeco, Philips, DeLonghi, Jura, Nivonna, Melitta, Bosh, Siemens, Krups, Gaggia,Venezia, Stalgast.

Czy warto naprawiać stary ekspres

Wszystko zależy od ilości zrobionych kaw i sposobu eksploatacji. Jeśli naprawa nie przekroczy wartości ekspresu uważamy iż warto nawet jeśli przedłużymy żywotność ekspresu o rok. Zdarza nam się naprawiać 10 czy 12 letnie ekspresy Jura, które jeszcze działają i robią świetną kawę.

Jaka jest średnia cena naprawy – czy płaci się jeśli nie zdecydujemy się na naprawę?

Podczas oddawania ekspresu do naprawy poinformujemy Państwa o przybliżonej możliwej kwocie za naprawę. Uzgadniamy też kontakt telefoniczny z klientem jeśli kwota ta będzie znacząca. Jeśli klient zrezygnuje z naprawy po pozostawieniu ekspresu w naszym serwisie i diagnozie płaci tylko za diagnozę według cennika. Jeśli naprawiamy ekspres diagnoza jest bezpłatna

Jak często ekspres wymaga przeglądu-konserwacji w serwisie.

W użytku domowym ekspres powinien odwiedzić serwis co 3,5 tyś kaw lub co 2 lata. Szczególnie dotyczy to ekspresów marki Jura gdzie nie mamy dostępu do jednostki zaparzającej.

Czy naprawiamy ekspresy kolbowe, kapsułkowe lub ekspresy do zabudowy?

Na tą chwilę nie naprawiamy tego typu urządzeń.

 

Jakie są terminy naprawy?

Staramy się wykonać każdy serwis jak najszybciej, średni termin to 5-7 dni.  W 98% przypadków w naszym serwisie nie przekraczamy 10 dni roboczych. W szczególnych przypadkach np. brak dostępności części zamiennych termin ten może się nieznacznie wydłużyć.

Czy możliwe jest otrzymanie ekspresu zastępczego?

Tak, dla naszych klientów którzy nie mogą rozstać się z aromatem kawy mamy taką opcję. Posiadamy ekspresy zastępcze  zarówno dla firm jak i dla osób prywatnych w cenie od 5 zł netto za dzień.

Czy dojeżdżamy na serwis do klientów?

Tak jednak tylko do klientów firmowych po wcześniejszym uzgodnieniu kosztów dojazdu.

Czy podpisujemy umowy serwisowe?

Tak, klienci posiadający więcej urządzeń mogą podpisać umowy serwisowe na stałą współpracę na specjalnych warunkach. Prosimy o kontakt w tej sprawie do kierownika serwisu: serwis@kawawbiurze.pl 790 829 133

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie tak aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów.

Jak dbać o ekspres w warunkach domowych?

Najważniejsza jest filtracja wody jest to największy wróg dla naszych urządzeń, jeśli mamy w sieci twardą wodę konieczne jest używanie dedykowanych filtrów do naszego ekspresu lub możemy je zastąpić dzbankiem z wymiennym filtrem do wody lub zainstalować w naszej sieci zestaw filtrów.

Odkamienianie, filtry ograniczają wapń która osadza się w naszych urządzeniach ale nie w 100%.W związku z tym zalecamy wykonać takie czyszczenie nie rzadziej niż co 3 miesiące lub co 5 kg kawy.

Usuwanie olejków kawowych, wiele osób zapomina o tym ważnym czyszczeniu. W procesie zaparzanie kawy w naszym urządzeniu osadzają się olejki kawowe które z biegiem czasu wpływają na pogorszenie smaku kawy jak i w skrajnych przypadkach są w stanie zapchać jednostkę zaparzającą lub wylewkę kawy. Zwiększa się też ciśnienie u układzie co zwiększa ryzyko awarii – do czyszczenia zaparzacza z olejków kawowych używamy specjalnych tabletek dostępnych w naszym sklepie.

Czyszczenie systemu mlecznego. W każdym ekspresie gdzie mamy system spieniania mleka ,należy wykonać czyszczenie systemowe lub jeśli nie mamy takiej opcji manualnie przepłukać wodą wszystkie elementy gdzie przepływa mleko (wężyk i przystawkę cappuccino) W warunkach domowych raz w tygodniu a w firmach codziennie należy użyć chemii przeznaczonej do czyszczenia systemów mlecznych.

Smarowanie jednostki zaparzającej – aby nasz zaparzacz działał sprawnie nie pojawiało się trzeszczenia i nie psuł się należy smarować go według instrukcji obsługi smarem spożywczym. Takie smarowanie wykonujemy standardowo podczas serwisu ekspresów.